Resultater 2015


EM Remini  Svøm 1900 m cykle 90 km løb 21.097 km
Malene Teller Blume        00:45:27  02:53:23   01:38:30   05:24:04
Lanzerote Ironman  Svøm 3800 m cykle 180 km løb 42.195 km
Mette Groth                01:32:36  07:50:35   05:07:21   14:59:18
Tri på tyren (klubmesterskab Svøm 750 m cykle 22 km løb 5 km
Felix Petersen             00:14:36  00:40:32   00:20:05   01:18:48
Niels Pedersen             00:16:44  00:39:34   00:22:39   01:22:21
Helle Søgaard              00:14:03  00:43:07   00:22:22   01:23:45
Martin Byrgsen             00:17:00  00:39:20   00:22:47   01:24:11
Klavs Theilsborg           -         -          00:21:08   01:24:39
Jan Almskou                00:15:55  00:42:56   00:21:22   01:25:16
Johnny Huban               00:16:32  00:40:12   00:22:48   01:25:52
Jesper Guldbech            00:17:35  00:40:50   00:25:04   01:26:29
Rasmus Andersen            00:17:54  00:41:06   00:23:48   01:28:44
Jesper Handsdahl           00:15:12  00:42:35   00:26:05   01:28:52
Mette Nielsen              00:16:40  00:44:36   00:22:38   01:29:10
Maja Hastrup Ishoi         00:17:14  00:44:53   00:23:20   01:29:30
Jan Kristensen             00:17:57  00:42:57   00:23:21   01:29:33
Thomas Møller              00:17:23  00:45:13   00:21:21   01:29:43
Thomas Cornelius           00:16:00  00:49:13   00:22:11   01:30:35
Carsten Jørgensen          00:19:57  00:43:10   00:21:36   01:31:08
Troels Hansen              00:20:00  00:43:03   00:21:58   01:31:29
Dorthe Sørensen            00:18:00  00:46:59   00:27:56   01:37:58
Jesper Bo Jensen           00:22:31  00:45:28   00:24:31   01:39:40
Allan Damsø                00:23:50  -          -          01:41:00
Birgit Kristensen          00:20:26  00:49:18   00:27:21   01:43:01
Henriette Wittinghus       00:19:40  00:49:49   00:26:21   01:45:52
Bjørn Jensen               00:14:18  00:42:03   -          DNF
Peter Hansen               -         -          -          DNF
DM Haslev Svøm 400 m cykle 18 km løb 4 km
Johnny Huban               00:09:05   00:31:58   00:17:24   01:00:24
Niels Petersen             00:08:47   00:32:42   00:18:13   01:01:09
Mogens Hoffeldt            00:08:26   00:34:21   00:16:53   01:02:22
Maja Hastrup Ishoi         00:08:59   00:33:23   00:18:28   01:02:25
Henrik Storm Rohr          00:09:00   00:33:20   00:17:50   01:02:30
Jesper Handsdahl           00:08:03   00:33:04   00:20:19   01:03:29
Louise Storm Rohr          00:08:30   00:35:39   00:20:12   01:06:27
Karl-Emil Storm Rohr       00:05:33   00:18:32   00:18:32   00:37:44 (300-9-2,3)

Løb 60 km på Bornholm
Kent Kørting               05:43:32
Mogens Hoffeldt            07:36:43
John Grøn Laursen          07:37:25
Tobias Hartvig             09:02:53
Islev Duathlon løb 5 km cykle 24 km løb 5 km
Michael Nielsen            00:17:43   00:39:42   00:17:55   01:15:21
Kasper Biel                00:19:42   00:41:56   00:21:57   01:23:36
Klavs Theilsborg           00:20:06   00:44:06   00:20:49   01:25:03
Helle Søgaard              00:21:40   00:44:57   00:22:14   01:28:53
Mette Nielsen              00:22:02   00:47:36   00:23:43   01:33:21
Peter Hansen               00:24:49   00:51:32   00:26:01   01:42:23

Herlev Tri OL-Distance Svøm 1500 m cykle 40 km løb 10 km
Thomas W. Poulsen          00:32:52   01:04:58   00:41:44   02:24:29
Mikio Karmann              00:34:14   01:09:59   00:43:09   02:33:42
Jesper Handsdal            00:29:59   01:12:14   00:58:19   02:45:04
Pernille Karmann           00:36:06   01:26:30   01:00:55   03:13:43